Teleliner - kombinované rozmetadlo / senážní vůz

Rozmetadlo Teleliner bylo představeno na podzim roku 2010 na výstavě Eurotier a vychází z osvědčené konstrukce klasických rozmetadel Annaburger. Rozmetadlo je určeno na aplikaci širokého spektra materiálů – hnoje, kompostu, šámy, čistírenských kalů nebo vápna. Vyrábí se ve velikostech 20, 22, 29 a 33 tun jako jednoúčelový vůz nebo nástavba na výměnný systém.

Rozmetací ústrojí a příslušenství

Rozmetací ústrojí se skládá ze třech frézovacích válců uložených vodorovně a dvou rozmetacích kotoučů s šesti lopatkami. Toto ústrojí dokáže rozmést materiál až na záběr 24 metrů. Celé ústrojí je chráněno mechanicky - řetězovými spojkami, a elektronicky. O přísun materiálu k rozmetacímu ústrojí se starají tři řetězové dopravníky s vysokou pevností proti přetržení. Elektrohydraulické ovládání zajišťuje přesnou aplikační dávku. Tak lze ovládat rychlost posuvu dopravníku podle přiložené rozmetací tabulky. Na ovládacím pultu se dále ovládá i  zamykání a odmykání náprav či zvednutí přední nápravy.

Senážní vůz

Teleliner je vybaven teleskopicky výsuvnými postranicemi, čímž lze během vteřin zvýšit objem rozmetadla až na 33 m3. Zvýšeného objemu lze využít při rozmetání lehčích materiálů, ale je to taky základní krok k přestavbě rozmetadla na senážní vůz. Po vysunutí bočnic se odpojí rozmetací ústrojí, které je usazeno na hácích a nemusí se šroubovat. Odpojí se hydraulické hadice a namísto rozmetacího ústrojí se nasadí senážní vrata. Vůz je za 30 minut přestaven z rozmetadla na senážní vůz.

Nápravy

Rozmetadla Annaburger jsou vybavena ve standardu kloubovou nápravou, která výborně kopíruje nerovnosti terénu a zajišťuje stálý kontakt všech kol s podložkou. Stále častěji jsou rozmetadla dodávána s hydropneumatickým odpružením podvozku, kdy je ve standardu také hydraulicky odpružená oj. Toto odpružení má největší stabilitu proti převrácení a nejvyšší komfort jízdy. Je to taky technicky nejnáročnější odpružení, ale firma Annaburger s ním má dlouholeté zkušenosti a v České republice jezdí několik set hydraulicky odpružených strojů. Všechna rozmetadla Teleliner na kloubové či hydraulické nápravě mají ve standardu zvedatelnou nápravu, kterou lze dotížit traktor při posunu materiálu do zadní části rozmetadla. Dále lze zvedatelnou nápravu využít při jízdě na silnici, kdy se používá při jízdě s prázdným vozem pouze jeden pár pneumatik. Při zvednutí nápravy dojde automaticky k zablokování náběžné nápravy.

Teleliner

tn_obrazek_331.jpg

tn_obrazek_330.jpg

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Prodej techniky - kontaktní osoba

Ing. Vítězslav Striegler

email: vitezslav.striegler@agroservis-visnove.cz

mob. + 420/ 602 239 490© 2024, AGROSERVIS TRADING a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing